Zavinovačka do autosedačky – áno či nie?

Zavinovačka do autosedačky je skvelá vec. Tento praktický doplnok do výbavičky pre bábätko nájdete v ponuke mnohých e-shopov aj kamenných predajní. Uvažovali ste, či vôbec takúto zavinovačku potrebujete, načo je dobrá a či sa oplatí do zavinovačky do autosedačky investovať?

Ak ako mamička nemáte práve neobmedzené finančné zdroje (čo väčšina z nás nemá 🙁 ), celkom prirodzene rozmýšľate, či naozaj musíte mať všetko, čo človek v ponuke pre bábätká nájde 🙂 . Rozumiem Vám, sama som mama … Chceme svojim deťom dopriať to najlepšie a súčasne to nejako skĺbiť s rodinným rozpočtom aj „praktickou“ stránkou veci, aby sme danú vec do výbavičky pre bábätko vôbec využili…

zavinovačka do autosedačky

Čo je zavinovačka do autosedačky?

Zavinovačka do autosedačky (niektoré verzie nájdete aj s označením „fusak“) sú teda zavinovačky alebo fusaky, ktoré sú vybavené otvormi pre pásy autosedačky alebo majú špeciálny strih, umožňujúci použitie pásov autosedačky. Niekedy majú výrobcovia otvory pre pásy len predpripravené t.j. sami si ich prestrihnete (ak plánujete použiť zavinovačku do autosedačky len v kočíku, tak otvory pravdepodobne nepotrebujete). Fusaky a zavinovačky do autosedačky sú určené do autosedačky, ale využijete ich aj do kočíka či prenosnej tašky.

Typy zavinovačiek do autosedačky

Zavinovačky a fusaky do autosedačky sú použiteľné takmer celý rok (áno aj v lete 🙂 s výnimkou horúčav), neľakajte sa preto výrazu fusak – existujú totiž prechodné verzie aj zimné verzie.

zavinovačka do autosedačky

Prechodná zavinovačka do autosedačky

Je určená predovšetkým na teplejšie obdobie ako je jar/leto/teplá jeseň. Zvyčajne má vrchnú vrstvu flísovú a podšívku z bavlny. Môžu a nemusia byť zateplené tenučkou vrstvou vatelínu. Vnútorná bavlnená podšívka je veľmi príjemná na dotyk a skvele saje pot. V teplejších dňoch bábätko oblečiete len veľmi ľahko a prikryjete ho zavinovačkou. V prípade, že by mu bolo teplo, zavinovačku len jednoducho roztvoríte.

Zimná zavinovačka do autosedačky

Je vhodná na chladné obdobie, predovšetkým jeseň a zima. Zvyčajne je vyrobená z 2 vrstiev flísu, medzi ktorými je ešte vnútorná vrstva vatelínu. Takáto zavinovačka je alternatívou k fusaku. Flís (fleece) má výborné termoregulačné vlastnosti a v kombinácii s výplňou z vatelínu Vaše bábätko dostatočne zahreje.

V čom sú výhody zavinovačky do autosedačky

Jednoduchý prechod zo zimy do tepla a naopak

Toto považujem za najväčšiu výhodu zavinovačiek do autosedačky. V zime nemusíte bábätko veľmi obliekať (t.j. nepotrebujete nepraktický hrubý zimný overal či kombinézu) – dieťa oblečiete štandardne, vložíte do zavinovačky / fusaku do autosedačky a môžete vyraziť… Prechod zo zimy do tepla alebo naopak je so zavinovačkou úžasne jednoduchý …

Napríklad pri ceste autom je vnútri onedlho teplo, takže zavinovačku / fusak len rozbalíte a bábätku je príjemne. S hrubým overalom  či kombinézou je to v aute takmer neriešiteľný problém – akonáhle je v aute teplo, musíte zastaviť a overal vyzliecť. To isté platí aj keď prechádzate zo zimy napr. do vykúreného prostredia nákupného centra. Celkom praktické, nie?

Zavinovačka zahreje dieťa rovnomerne

Možno si poviete, rovnakú funkciu splní aj deka. Nuž áno, ale ak ju používate v autosedačke, tak vložiť deku pod dieťa nie je práve jednoduchá vec – bude sa to šmýkať, zhŕňať a nebude to pre bábätko príjemné. Jednoducho použiť deku do autosedačky nie je veľmi praktické. Zavinovačka do autosedačky je špeciálne tvarovaná, zahreje dieťa zospodu aj zhora.

Jednoduché a rýchle použitie

Výlet s malým dieťaťom je niekedy „dobrodružstvo“ 🙂 . Zažili ste už situáciu, že ste sa horko-ťažko zbalili, dieťa prácne navliekli do zimného oblečenia a boli ste celá šťastná, že môžete konečne vyraziť? Človek sa pri tom občas aj riadne zapotí… A v tom zistíte, že Vaša malá láska sa práve pokakala 🙂 a môžete začať odznova – vyzliecť, prebaliť a znova navliecť do overalu… Na takéto situácie považujem zavinovačku do autosedačky za vykúpenie! Dieťa je oblečené pomerne naľahko, takže zo zavinovačky ho len vyberiete, prebalíte, uložíte späť a vyrazíte.

Ak by sme to teda zhrnuli, hlavné výhody zavinovačky do autosedačky sú:

  • použiteľné takmer celý rok
  • využijete ich v kočíku, autosedačke aj prenosnej taške
  • skvelá alternatíva k zimným overalom na situácie, kedy prechádzate z tepla do zimy a naopak

Takže za mňa, ako mamičku, je zavinovačka do autosedačky výborný výrobok, ktorý mi uľahčil život. Netvrdím, že sa bez nej nedá žiť :-)… Je to jednoducho vec, ktorú oceníte, až keď ju máte. Zaobídete sa bez nej, no ak si ju zakúpite, tak si pravdepodobne nebudete vedieť predstaviť fungovať bez nej.

Akú máte skúsenosť Vy? Napíšte nám do komentára nižšie.

POZRIEŤ PONUKU ZAVINOVAČIEK DO AUTOSEDAČKY  >>

Spread the love
Komentáre